Všetky príbehy

Vyhlasovateľ súťaže oznamuje, že podľa čl. VII. ods. 3 Štatútu súťaže zablokoval účasť na súťaži piatim účastníkom súťaže, ktorí sa zúčastňovali súťaže v rozpore so štatútom súťaže a v rozpore s dobrými mravmi. Po technickom vyhodnotení monitorovania hlasovania za súťažne príbehy boli pri týchto účastníkoch súťaže zaznamenané opakované hlasovania, pri ktorých nemôžeme hlasy považovať za platné. Vyhlasovateľ súťaže k tomuto rozhodnutiu pristúpil z dôvodu pokračovania podozrivých spôsobov hlasovania, napriek upozorneniu vyhlasovateľa súťaže, aby zachoval korektnosť a dobré mravy v rámci vyhlásenej súťaže. Účastníci súťaže, ktorých účasť bola zablokovaná, nebudú braní do úvahy pri vyhodnotení súťaže. Na výhru nemá účastník súťaže právny nárok.


Ela K.

17.11.2018

23. decembra som sa ocitla vo veľmi lukratívnom dome u ťažko chorého dedka, ktorý ležal na posteli a zvíjal sa v bolestiach. Z dedkových očí vyžaroval veľký strach...


Dominika T.

17.11.2018

Často si sťažujem na to, že nemám kolegov, že nemám ísť s kým na pracovný obed, že sa rozprávam sama so sebou (niekedy aj celý deň bez väčšej odozvy), že nemám stálu pracovnú dobu a denne prejdem toľko kilometrov, ako iní za celý týždeň... pretože opatrujem.


Daniela P.

17.11.2018

Volám sa Daniela a mám 40 rokov. Keď som nečakane musela zhodiť uniformu a odovzdať zbraň, myslela som si, že sa mi zrútil svet, keďže som slobodná mamina. So synom som si nemohla dovoliť zostať nezamestnaná, ale aj napriek preferenciám a maturite som mala problém zamestnať sa.


Anna Z.

16.11.2018

Pri obchôdzkach mojich opatrovaných som stretávala jednu ženu. Raz mi povedala: „Dnes som na vás myslela. Musíte chodiť vtedy, keď prší, sneží, keď je horúco či zima, v každom počasí.“. Áno, vyše 20 rokov tejto práce, to sú tisíce kilometrov v nohách a tony potravín a iného v rukách. „Určite dobre zarábate.“, povedala mi jedna z opatrovaných. Keď som jej povedala výšku svojej odmeny, tak si myslela, že žartujem.


Mária B.

16.11.2018

Písal sa 21. december 2017. Pani Katarína z agentúry ma poslala na záskok. Blížili sa Vianoce, no v mojej hlave bol neporiadok a zmätok.


Andrej J.

13.11.2018

Ani sa veriť nechce, ako ten čas letí. Rok ubehol odvtedy, čo príbeh o Miškovi uzrel svetlo sveta. Kto jeho príbeh čítal, určite si spomenie. Pre tých, ktorí Miška ešte nepoznajú, krátke curriculum vitae:


Natália G.

12.11.2018

Volám sa Natália, mám 51 rokov. Som matkou štyroch detí, dve z nich už majú svoje rodiny aj detičky a dve sú mladšie, začínajúci „puberťáci“.


Milena K.

02.11.2018

Po skončení opatrovateľského kurzu som si začala hľadať prácu opatrovateľky v Rakúsku na vlastnú päsť. Bezúspešne. Tak som sa obrátila na slovenskú agentúru, ktorá si ma pozvala na pohovor. Neprešiel ani mesiac a z agentúry mi volali, že majú pre mňa klienta.


Maria G.

31.10.2018

Keď sa človek rozhodne pracovať ako opatrovateľ, musí rátať so všetkým. Teda mal by. Síce sa vás na kurzoch snažia na vašu prácu odborne pripraviť, no nemôžu vás pripraviť na všetko. No a to ostatné prinesie v tejto práci život sám...


Magdaléna A.

31.10.2018

Bez nadsázky možno tvrdiť, že práca opatrovateľky poriadne preverí charakter človeka. Nie hocijako, až do špiku kostí. Vlastne to platí aj na zverených klientov a ich rodinných príslušníkov. Toto moje akokoľvek zvláštne tvrdenie vychádza z mnohoročných skúseností so všakovakými zážitkami.


Iveta N.

30.10.2018

Myslím si, že každý príbeh je niečím výnimočný a originálny. Môj opatrovateľský príbeh je trošku iný, lebo opatrujem svoju svokru. Dobrovoľne nasilu. Ale nesťažujem si. Neodchádzam preč od rodiny na dva týždne, som stále doma. A práve preto, veľakrát som sa cítila a cítim ako v klietke. Nemala som presný pracovný čas. Musela som byť k dispozícii 365 dní v roku.


Lýdia P.

30.10.2018

Na úvod sa trošku pripomeniem. V roku 2016 som začala pracovať pre charitu v Rakúsku a tá ma „pridelila“ k manželskému páru Heinzovi a Melanie. Prišla som do krásneho prostredia neďaleko obrovského parku, kde sa dá relaxovať a nabrať silu a energiu do práce (tu trávila svoj voľný čas vo svojej vysnívanej vile aj cisárovná Sissi.)