Vyhlasujeme súťaž o OPATROVATEĽSKÝ PRÍBEH ROKA 2018

Pracujete ako opatrovateľka/opatrovateľ v zahraničí alebo na Slovensku a vo Vašej opatrovateľskej praxi ste zažili niečo, s čím by ste sa radi podelili s ostatnými? Napíšte o tom príbeh a prihláste ho do súťaže!

Hodnotné ceny, ktoré máme v celkovej hodnote 1.250,- € už teraz pre Vás pripravené, nie sú to jediné, čo získate!

Vaše príbehy budú čítať nielen návštevníci nášho facebooku a webovej stránky, aby zahlasovali za ten, ktorý ich najviac zaujal, potešil, prekvapil, dojal, poučil, či pobavil, ale aj tím odborníkov z oblasti sociálnych služieb, zdravotníctva a psychológie, aby sme s ich pomocou lepšie spoznali Vaše potreby a problémy, s ktorými každodenne zápasíte, či bariéry, ktoré musíte s námahou prekročiť, aby ste s obetavosťou Vám vlastnou urobili život svojich klientov ľahším a krajším.

Takisto nás budú zaujímať aj radostné stránky Vašej práce. Možno Vám profesia opatrovateľky a opatrovateľa zmenila postoj k životu, zdraviu, ľuďom. Možno ste vďaka nej lepšie spoznali seba samých. Možno dnes vidíte inými očami svet a ľudí, čo ho tvoria. Možno sa Vám podarilo zvládnuť náročnú opatrovateľskú situáciu. Možno ste v prítomnosti svojich klientov zažili niečo, čo by nemalo zostať ukryté pred svetom a stojí za podelenie sa s ostatnými kolegyňami a kolegami. Toto všetko je možné a my už teraz s netrpezlivosťou čakáme, že sa s nami o to podelíte!

Chceme, aby ste vedeli, že Vás považujeme za našu veľkú opatrovateľskú rodinu. Že si Vašu prácu vážime a ctime si každú jednu z Vás a každého jedného z Vás osobne a osobitným spôsobom. Radi by sme Vám svoju vďaku za to, že pomáhate slabším, ale aj za to, že nás v zahraničí reprezentujete, vyjadrili aj tým, že budeme viac naslúchať Vašim potrebám a starať sa o Vás.

Vaše príbehy budú možno prvým krokom k zlepšeniu Vašich pracovných podmienok. Na ich základe naši externí spolupracovníci, už skôr spomínaní odborníci, pre Vás pripravia odpovede na Vaše otázky i poskytnú Vám rady vo Vami popísaných problémových situáciách, a to vo forme článkov (blogov) na našej webovej stránke. Takisto pre Vás pripravíme osobné konzultácie s odborníkmi, či zážitkové vzdelávacie podujatia, vďaka ktorým získate vo svojej práci väčšiu profesijnú istotu i istotu, že vo svojej pracovnej situácii nie ste samé/sami, že Vás na Vašej profesijnej ceste sprevádzame.

Svoje príbehy môžete prihlasovať do súťaže v termíne od 1.10.2018 do 15.11.2018. Hlasovať za ne možno do 17.12.2018 prostredníctvom web stránky www.opatrovatelkaroka.sk. Po ukončení hlasovania budú 18.12.2018 hlasy za jednotlivé súťažné príbehy zrátané. Zoznam výhercov bude zverejnený na www.opatrovatelkaroka.sk, a to 19.12.2018. Váš príbeh by mal mať 1 – 3 normostrany formátu A4. Viac informácií nájdete v Pravidlách súťaže.

Ako môžete svoj príbeh prihlásiť do súťaže?

  1. Najskôr si vezmite papier a pero a položte si ich na miesto, kde sa cítite dobre. Pripravte si kávičku a pohodlne sa usaďte.
  2. Popremýšľajte, čo ste pri svojej práci zažili, čo by podľa Vás stálo za podelenie sa. Nehľadajte veľké veci, lebo veľkou vecou je už to, že ste sa rozhodli napísať. Nečakáme svetové objavy, stačí, že to obohatilo Vás osobne, či Vášho klienta.
  3. Svoje myšlienky dajte na papier. Netrápte sa tým, že nie ste možno „majstrom pera“ a že slohové práce Vám nikdy veľmi nešli. Na to sme tu my, aby sme Váš príbeh jazykovo, či gramaticky upravili, ak usúdime, že je to potrebné.
  4. Keď je Vás príbeh pripravený, prepíšte ho na počítači a uložte ako textový dokument.
  5. Nasleduje jeho zverejnenie na súťažnej stránke. Kliknutím na tlačidlo nižšie sa Vám otvorí možnosť vloženia príbehu na našu stránku.

Ako hlasovať?

Hlasovať možno prostredníctvom stránky www.opatrovatelkaroka.sk, a to tak, že pri príbehu, ktorý sa Vám páči, kliknete na tlačidlo HLASOVAŤ. Otvorí sa Vám okno, v ktorom vyplníte svoje meno, priezvisko a e-mailovú adresu. Okrem nich sú tam zobrazené aj nepovinné polia, čo znamená, že ich môžete, ale rovnako aj nemusíte vyplniť.

Následne Vám na zadaný e-mail príde potvrdzujúca správa, v ktorej je potrebné kliknuť na linku pre potvrdenie Vášho hlasu a jeho zarátanie k príbehu.

Hlasovať môžete za každý príbeh iba raz!

Hlasovať možno do polnoci 17.12.2018!