Silvia Š.

29.09.2016

Aj ja by som sa rada podelila o svoj príbeh opatrovateľky. Volám sa Silvia a opatrovateľku som robila asi pred 10 rokmi. Ale poďme pekne od začiatku.

     U nás nebola žiadna práca a tak som si urobila opatrovateľský kurz cez Červený kríž. Po skončení som našla inzerát, kde hľadali opatrovateľku do Rakúska. Ozvala som sa naň a za dva týždne som mala nastúpiť. Dostala som inštrukcie a adresu. Odchádzala som so strachom, čo ma v zahraničí bude čakať. Priviezli ma do krásneho mesta Salzburg, na miesto priamo pod hradom. Tam som čakala na svoju „klientku“. Zrazu som ju zbadala. Bola to veľmi sympatická, energická staršia dáma. Hneď od prvej minúty sme si rozumeli. Čakala na mňa pekná izba a aj jej manžel bol tiež úžasný. Nebrali ma ako opatrovateľku, ale ako členku rodiny. Zoznámila ma s celou svojou rodinou. So všetkými som si super rozumela, bola som  až prekvapená, ako sa všetci ku mne milo správali. Dokonca ma vzali aj na 2-dňovú dovolenku do Talianska a Benátok.

So svojou klientkou som chodievala na terapie, keďže bola po porážke ochrnutá na jednej strane tela. Robila som jej šoférku a osobnú asistentku vo všetkom. Veľmi sme sa zblížili. Chodievala som na 2-týždňové turnusy a nevedela som sa  dočkať, kedy tam zas pôjdem. Neskôr, keď vypadla striedačka a nemali narýchlo žiadnu náhradu, ťahala som tri mesiace vkuse, čím sa náš vzťah ešte prehĺbil. Tráviť s niekým 24 hodín nie je sranda, ale dalo sa to zvládnuť.

     Po roku som musela s rodinných dôvodov odísť a nebolo to vôbec ľahké. Všetkých som si obľúbila a lúčenie bolo nekonečné. Zostali sme v telefonickom kontakte. Medzičasom sa mi narodili dve dcérky.

     Jedného dňa mi Ingrid, tak sa volala, zatelefonovala a oznámila mi, že ma príde na Slovensko navštíviť aj so svojou sestrou. Nechcela som tomu veriť, ale ona naozaj prišla. Zoznámila sa s mojou rodinou. Bolo to stretnutie plné dojmov, spomienok a emócií.

    Naozaj záleží, akú rodinu opatrovateľka dostane. Ja som mala to šťastie, že som dostala skvelú rodinu. Nezískala som len skúsenosti, ale aj priateľku a novú rodinu, na ktorú nikdy nezabudnem.

     Želám všetkým veľa síl a odhodlania a aby ste mali všetci šťastie pri výbere rodín.